
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 537.308512 mg |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | Open Drain |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Logic Type | Shift Register |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 150 ns |
| Propagation Delay | 15 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 9 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
